• 06.03.24, 14:53

Kas mehed on personali valdkonna õrnem sugu?

Eile, 5. märtsil tähistasime võrdse palga päeva ja nentisime, et jätkuva kahanemise asemel palgalõhe möödunud aastal hoopis kasvas 2,8 protsendipunkti võrra, ulatudes 17,7 protsendini. Selle tulemusega oleme Euroopa Liidus tipus!
Personali valdkonnas saame meeste poole kaldu olevast palgalõhest rääkida vaid ühel ametipositsioonil. Meessoost personalijuht aga teenib oma naiskolleegist keskmiselt üle tuhande euro vähem!
  • Personali valdkonnas saame meeste poole kaldu olevast palgalõhest rääkida vaid ühel ametipositsioonil. Meessoost personalijuht aga teenib oma naiskolleegist keskmiselt üle tuhande euro vähem! Foto: Pixabay
Sooline palgalõhe 17,7 protsenti tähendab, et Eesti naised on pidanud meestega võrdse palga teenimiseks töötama 45 tööpäeva rohkem.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele