• 11.12.24, 14:14

Ajutise töövõimetuse hüvitis ja vanemahüvitis said uued piirmäärad

President Alar Karis kuulutas välja seadusemuudatused, mis toovad kaasa muudatusi vanemahüvitiste, töövõimetuse hüvitiste ning üksi elava pensionäri toetuse maksmise tingimustes, vahendavad Palgauudised.
Ajutise töövõimetuse hüvitis ja vanemahüvitis said uued piirmäärad
  • Foto: Liis Treimann
Perehüvitiste seaduse ja teiste seaduste muutmise seadusega vähendatakse alates 1. jaanuarist 2026 vanemahüvitise ülempiiri, mis on üle-eelmise aasta kolmekordse keskmise palga asemel kahekordne keskmine palk. Tänavu on ülempiir 4733,53 eurot. Samas ei vähendata enam vanemahüvitist, kui vanem teenib töist tulu.

Seotud lood

Arvamused
  • 23.10.24, 09:51
Ulla Preeden: kuidas head töötajat pärast pikka haigust mitte kaotada
Sagedamini kui peaks, toob töötaja pikaajaline haigus kaasa tööelust kõrvale jäämise ja töövõimetuse määramise. Tööandja saab seda ennetada, kirjutas Äripäevas Tartu Tervishoiukõrgkooli rektor Ulla Preeden .
Uudised
  • 17.07.24, 10:00
Kuidas haiguslehe ajal väikese koormusega töötamine praktikas välja näeb?
15. maist 2024 jõustus seadusemuudatus, mis võimaldab pärast 60 päeva haiguslehel olemist töötada haiguslehe alusel vastavalt tema tervislikele võimetele.
Uudised
  • 27.05.24, 12:13
Seadusemuudatus: pikal haiguslehel olles saab nüüd töötada sissetulekutes kaotamata
15. mail jõustunud seadusemuudatus võimaldab rohkem kui kaheks kuuks haiguslehele jäänud inimestel osalise koormusega või kergemaid ülesandeid täites tööle naasta ning saada seejuures haigestumiseelset töötasu.
Uudised
  • 13.05.24, 15:15
Heli Raidve: kevadtuuled on tööõigust puudutavad eelnõud keerisesse tõmmanud
Missuguseid muudatusi on (või siis ei ole) oodata seoses töö- ja puhkeaja seadusega, mis seisus on vilepuhuja seadus ja mis plaanid on tulevikus praktikantidega, selgitab tunnustatud tööõiguse spetsialist.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele