Mitte iga töötaja ei tunne end brändisaadikuna mugavalt, kuid teadliku toetusega saab ebakindlusest enesekindlus. Miks osa töötajaid ei julge või ei soovi oma tööandjat esindada ja kuidas juht saab selle muutmiseks soodsa keskkonna luua?

- Brandmooni asutaja ja koolitaja Signe Ventsel.
Olgu ühiskonnas üks või mitu kriisi, üha rohkem räägitakse (ja tundub, et ka tegutsetakse) tööandja brändi teemadel. LinkedInis tulevad esile rõõmusõnumid brändisaadikute programmide rohkuse ja tulemuste kohta, kuid hoolimata tööandja saadikute potentsiaalist ei julge või soovi mitte kõik töötajad olla tööandja saadikud, ja selleks on arvukalt põhjuseid, selgitab Brandmooni asutaja ja koolitaja Signe Ventsel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva digitaalajastul on sotsiaalmeediast saanud võimas tööriist, mida ettevõtted saavad kasutada oma kaubamärgi tugevdamiseks, tööandja brändinguks ja inimesteni jõudmiseks. Üks parimaid viise, kuidas seda teha, on motiveerida töötajaid jagama oma tööalaseid kogemusi ja saavutusi sotsiaalmeedias.
Tööjõuturg on populatsiooni vananedes vaikselt, kuid visalt, kokku kuivamas ja nüüdseks on enamikule selge, et tööandja bränding on lahutamatu osa iga ettevõtte äristrateegiast. Tugeva ja jätkusuutlikku tööandja brändi taga ei ole aga ainult üks lippu kõrgel hoidev valdkonna spetsialist, vaid terve ettevõte kõigi oma töötajatega.
Hea töötajakogemus ei juhtu iseenesest – parimad tööandjad loovad teadlikult keskkonna, kus inimesed tahavad püsida ja panustada. Selgusid tänavused unistuste tööandja konkursi võitjad, kes on suutnud viia tööandja brändi uuele tasemele. Kuidas nad seda tegid?
Tugev tööandja bränd eristab sinu organisatsiooni konkurentidest, tõmbab ligi parimaid talente ja kasvatab usaldust. Uuenduslik brändistrateegia aitab saavutada edu nii tööturul kui ka tunnustust konkurssidel. Kas sinu bränd paistab piisavalt silma?
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!