Oled sa mõelnud, miks meil on inimestena pigem kalduvus keskenduda negatiivsele, mitte positiivsele? Näiteks kui saad juhilt tagasisidet, 3–4 positiivset asja ja üks negatiivne, siis sa mäletad pärast ainult negatiivset? Miks me inimestena keskendume pigem oma nõrkustele ja tahame neid hullult arendada? Mis juhtuks, kui juhtidena mõtleksime, mis on meis endas ja meie inimestes hästi? Selle asemel et otsida, millised on puudused ja arenguvajadused?
- Juhtimis- coach Aili Nurmeots
Kui lasta inimestel iga päev teha seda, milles ta on hea, siis ta silm särab, ta tahab hommikul tööle minna ning ta on päriselt pühendunud ja tulemuslik. Gallupi uuringud näitavad, et inimesed, kellel on võimalus rakendada oma tugevusi igapäevatöös, on 6 korda pühendunumad ja 3 korda rohkem oma eluga üldiselt rahul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.