Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Töövaidluse lahendamine töövaidluskomisjonis ja kohtus
Töösuhet alustades ei mõtle kumbki osalistest tülile, kuid mõnikord võib asi minna ikkagi nii kaugele, et tuleb võtta ette ametliku vaidluse tee. Kas teha seda kohtus või töövaidluskomisjonis?
Töövaidluskomisjonis saadud positiivne otsus ei pruugi tähendada lõplikku võitu, vaid mitmeaastast kohtuvaidlust.
Foto: pixabay.com
Töölepingulisest suhtest tekkinud vaidlusi on võimalus lahendada kohtuväliselt ja kohtus. Mõlema menetluse lõpptulemuseks on võrdse õigusjõuga otsus. Kohtuväline menetleja on tööinspektsiooni juures tegutsev töövaidluskomisjon. Kuigi põhiseaduse kohaselt mõistab õigust üksnes kohus, on töövaidluskomisjonile töövaidlust lahendava organina siiski antud pädevus teha sarnaselt kohtuotsusega õigusi ja kohustusi loov otsus. Töövaidluskomisjoni otsus on täitedokument. Otsuse täitmiseks saab pöörduda kohtutäituri poole.
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.