Töötaja ja tööandja vaheline pikaajaline lojaalsus kuulub pigem läinud sajandi tööelu juurde, tänapäeval pole see enam kummagi huvides, leiab tunnustatud juhtimismõtleja Tamara Erickson.
- Tööstusajastust pärinev struktureeritud töökorraldus oma täpselt määratud tööülesannetega on lootusetult aegumas – nii inimesed kui organisatsioonid vajavad üha enam paindlikkust.
Korduvalt maailma mõjukaimate mõtlejate edetabelisse Thinkers50 valitud Erickson, kes on tänase PARE aastakonverentsi „Muna õpetab kana” peaesineja, peab aegunuks arusaama, et töötaja lojaalsus tasustatakse järjepideva karjääri ja pensionipõlvega. Uus reaalsus on, et ei töötaja ega tööandja huvides pole nn elukestev suhe.
Enamgi, töötajate jaoks on juba täna muutumas normiks omada mitut sissetulekuallikat nagu teine töökoht, ettevõtluseks kasvanud hobi vms. Seda põhjusel, et traditsiooniline, kindlaksmääratud ülesannetest koosnev töösuhe asendub palju suuremat paindlikkust lubava töövormide virvarriga – tsükliline, projektipõhine, osaline töö, äriline suhe töö tegijatega jne.
Ericksoni kinnitusel teevad ettevõtete jaoks üha enam tööd inimesed, kes pole töötajad, ning ettevõtted peavad kohanema arvukate kokkulepete kompleksses maailmas.
Tamara Ericksoni üks põhiteese on, et tööstusajastust pärinev struktureeritud töökorraldus oma täpselt määratud tööülesannetega on lootusetult aegumas – nii inimesed kui organisatsioonid vajavad üha enam paindlikkust ja edukaks osutavad need, kes suudavad lahendada probleeme ülesande, mitte aga töö või rolli põhiselt.
Ecikson tutvustab oma tüvimõtet ka maailma mõjukaimate mõtlejate Thinkers50
kodulehel.
Seotud lood
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.
Enimloetud
6
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Viimased uudised
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Täiendatud! Keldo: võõrtööjõukvooti saaks kahekordistada
Hetkel kuum
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
Kasuta soolise palgalõhe mõõtmise kalkulaatorit - palgapeegel
Kuidas avatari ehk digiteisikut tööle vormistada?
Tagasi Personaliuudised esilehele