Tööinspektsioon tunnustab igal aastal ettevõtteid hea töökeskkonna arendamise eest. Auhinda antakse välja kahes kategoorias: alla 50 töötajaga ettevõte ja üle 50 töötajaga ettevõte. Kandideerimise tähtaeg on 16. september.
- Tööinspektsioon kutsub kandideerima „Hea töökeskkond 2019” auhinnale Foto: pixabay
Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on hea töökeskkond saamas Eesti parimate ettevõtete organisatsioonikultuuri loomulikuks osaks. „Konkurentsitihedal tööturul on töötajate hoidmisel ja uute värbamisel edukamaks osutunud ettevõtted, kus on loodud ohutu ja töötajate tervist hoidev töökeskkond. See on osa ettevõtte mainest,” ütles ta. „Hea töökeskkonna tunnustusega soovime tõsta esile ettevõtteid, kes on teinud enam kui seaduses esitatud nõuete täitmiseks vajalik ja kes võiksid olla teistele eeskujuks,” lisas Maripuu.
Hea töökeskkonna auhinnale on oodatud kandideerima ettevõtted, kus töökeskkonna riske hinnatakse süsteemselt ja sellesse kaasatakse ka töötajaid. Ettevõttes kasutatakse isikukaitsevahendeid ja ohutusnõuete järgimine on loomulik osa tööprotsessist.
Tööinspektsioon annab auhinda välja viiendat korda. Auhinda antakse välja kahes kategoorias: alla 50 töötajaga ettevõte ning üle 50 töötajaga ettevõte. Eelmisel aastal võitis suurettevõtete kategoorias Saaremaa Piimatööstus ning väikeettevõtete kategoorias Bonava Eesti. Varem on hea töökeskkonna auhinna saanud Crystalsol, Tallinna Vesi, Saku Metall, Harju Elekter Teletehnika, Baltic Oil Service ja Derivco Estonia.
Kandideerimise tähtaeg on 16. september. Tingimuste ja varasemate võitjate kohta saab lugeda
Tööinspektsiooni kodulehelt.
Allikas: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda
Seotud lood
Statistikaamet viis reservväelaste seas läbi uuringu*, mille tulemusena selgus, et ajateenistuse läbinud meesterahvas teenib mediaanpalgas 207 eurot kuus rohkem kui tema eakaaslane, kes ajateenistust läbinud pole. Aasta lõikes tähendab see seda, et mediaanpalga arvestuses teenib reservväelane 2484 eurot rohkem.
Enimloetud
1
Lisatud intervjuu Maarika Haidakuga!
2
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
Hetkel kuum
Personalijuht saab tehisaru kasutada talendi- ja tulemusjuhtimises, värbamises, arendamises, kaasamises ning personalianalüüsis.
Personalitöö automatiseerimise tarkvaralahendusi on sadu, kui mitte tuhandeid
NB! Lisatud Kai Saardi kommentaar!
Kuidas tööstusettevõtet coachivalt juhtida?
Kas õues liikumist saab toetada personalijuhtimise kaudu?
Tagasi Personaliuudised esilehele