• 29.08.23, 10:00

Trauma läbinud kolleeg vajab märkamist ja tuge

Elu võib mõnikord kaasa tuua ootamatuid ja traumeerivaid sündmusi, mis mõjutavad sügavalt meie vaimset heaolu. Traumaatiline kriis võib järgneda sündmusele, mis on ootamatu, tugeva mõjuga ning põhjustab kannatusi ja abituse tunnet. Näiteks kui satutakse õnnetusse või nähakse seda pealt, kogetakse vägivalda või ollakse selle tunnistajaks, haigestub või kaotatakse oluline inimene.
Organisatsioonil on kasulik luua vaimse tervist toetav käitumisjuhis või plaan juhtumiteks, kus töötajate elus leiab aset traumaatilisi sündmusi või kriise, soovitab Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.
  • Organisatsioonil on kasulik luua vaimse tervist toetav käitumisjuhis või plaan juhtumiteks, kus töötajate elus leiab aset traumaatilisi sündmusi või kriise, soovitab Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.
  • Foto: ekvilibrist
Kuigi traumaatilised sündmused ei pruugi juhtuda töökohal, on neil mõju töövõimele ja kogu meeskonna sisekliimale. Tööandjal ja kolleegidel on oluline mõista, kuidas psühholoogiline trauma võib mõjutada inimese käitumist ning milline roll saab olla kriisiga toimetuleku toetamisel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele