Hetkel on ehitusmahud tuntavas languses ja see suurendab töötajate koondamisi ja nõrgemate ettevõtete sulgemisi. Samas lubavad tugeva visiooniga ettevõtted headest töötajatest alles viimases hädas loobuda, sest muidu pole neid vajadusel enam kusagilt võtta.
- Ehitustrusti juht Kaido Somelar saab varasemast enam tööotsijate kirju. Foto: Ehitustrust
Ehitussektor on läbinud viimastel aastatel hulga kriise, turg on lainetanud üles-alla ja kõigil on värskelt meeles, kui keeruline oli buumi ajal töötajaid leida. Veelgi keerulisem oli leida häid töötajaid. Seetõttu paljud ennast kindlamalt tundvad ettevõtted pigem motiveerivad töötjaid, seda vajadusel ei pruugi neid enam kusagilt saada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi eelmisel aastal kasvasid ehitussektoris palgad jõudsalt, siis tänavu oodatakse pigem langust, sest kokku kukkuvate ehitusmahtude tuules liiguvad eeldatavalt allapoole ka kopsakad tulemustasud.
NB! Lisatud Bigbanki peaökonomisti Raul Eametsa kommentaar!
Mis seis valitseb majanduses, millise suuna on võtnud tööjõupuudus, mis tempoga liigub palgakasv ja milliseid muutusi võime lähiajal tööturul näha?
Ehitussektori palgasurve eelmise aastal jätkus ja keskmine töötasu näitas möödunud aasta IV kvartaliks tugevat kasvutrendi ehitusinseneridel, kerkides 2979 euroni, aga ka rajatiste lihttööliste palk tegi tugeva tõusu, selgus värskest statistikaameti palgaraportist.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.