Globaalne põlvkond on sisenenud vestlusruumi ja tööjõuturule. See on uus töötajate põlvkond, mis tahab kasvuvõimalusi, mitmekesiseid kogemusi, paindlikkust töökohal ja ülemaailmsete ettevõtetega seonduvat iseseisvust.
Praegusel ajal on noortel töötajatel julged seisukohad ja ülemaailmsed püüdlused. Nad jagavad neid ideid sotsiaalmeedias ja mõjutavad seeläbi töökohti kõikjal üle maailma. Ja tänu sotsiaalmeediale on töötajatel tohutult suur mõjuvõim. Sotsiaalmeediasse postitab sisu rohkem kui 200 miljonit suunamudijat ja paljud neist kasutajatest propageerivad selliseid suundumusi nagu paindlikud töögraafikud ja heaolu töökohas ning kasutavad termineid „vaikne tiksumine“, „impulsiivne töökohtadele kandideerimine“ ja „laisa tüdruku töökohad“. Need kiiresti muutuvad trendid on tekitanud töötajate seas erisuguseid nõudmisi, ootusi ja käitumist. Praegusel ajal on kõigil, kes seda vähegi soovivad, ligipääs ruuporile ja võimalus olla ühenduses igaühega igal pool.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.