Ettevõtetes värbamisega tegelevatel ja sellesse kaasatud töötajatel on märkimisväärne mõju kandidaadikogemuse kujundamisele ja ettevõtte kuvandi loomisele. Viimastel aastatel on see teema leidnud küll pisut suuremat kajastust, kuid sisuline areng Eesti ettevõtetes on endiselt tagasihoidlik ja potentsiaalne kasu jääb ettevõtte jaoks tihti realiseerimata.
- Värbamisagentuuri Besthunt asutaja ja värbamispartner Kristina Sutt jagab soovitusi, kuidas tagasiside andmine enda jaoks kiiremaks ja mugavamaks muuta. Foto: Raili Adoson
Oluline osa positiivsest kandidaadikogemusest on tagasiside ka nendele kandidaatidele, kes ei osutunud valituks. Kui värbamise fookuses on tööandja jaoks vaid väljavalitud kandidaat, jääb teistele tagasiside andmine tagaplaanile, kuigi just sellel võib olla oluline roll, kuidas tulevikus ettevõttesse suhtutakse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Personalijuhid seisavad silmitsi suurte väljakutsetega, kus kulude kärpimine ja efektiivsuse tõstmine on võtmetähtsusega. Kuidas aga tagada tulemuslikkus ja kuluefektiivsus, hoides samas kandidaadikogemust esikohal? Saad kasutada tehisintellekti nutikalt, et optimeerida tegevusi, säilitades samas inimliku lähenemise – just see võib olla sinu personalimeeskonna edu võti.
Pärast koroonakriisi on hübriid- ja kaugtöö muutunud uueks normaalsuseks. Paljud ettevõtted olid sunnitud leidma loomingulisi viise kaugtöö organiseerimiseks ja tagasi tavarutiini minna paljud töötajad enam ei soovi. Ka värbamisel saab kasutada samu tööriistu, mistõttu ei ole enam ilmtingimata vaja näiteks intervjuusid viia läbi kontoris kohapeal, vaid sobib ka virtuaalne videokõne.
Tänane majaduslik olukord on sundinud ettevõtteid äritegevust koomale tõmbama ja ka töötajaid koondama, mis pole aga oluliselt leevendanud konkurentsi heade töötajate leidmisel. Pigem on valikut juurde tekkinud IT- ja start-up-sektori ettevõtetel, kuid ülejäänud ettevõtted on paraku ikka fakti ees, et häid kandidaate on vähe ja nende eest tuleb võidelda.
Sageli on ettevõttes planeeritud meeskonnajuhi valikuprotsessi hilisematesse faasidesse ka kandidaadi kohtumine tulevaste alluvatega. Kui adekvaatse tulemuse sellised kohtumised aga tagavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.