• 19.02.20, 06:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ükskord petab iga töötaja niikuinii!

Minu lapsepõlves lubas pikemat koolist puudumist vaid arstitõend. Ei piisanud lapsevanema kirjast ega midagi. Kui üle paari päeva puudusid, pidi doktor usutava alibi andma, muidu järgnes pahandus. Nüüd ei kirjuta arstid enam ammu puudumistõendeid ja isegi kehalisest kasvatusest võin lapse ise vabastada.
GoWorkaBiti tegevjuht Kristjan Vanaselja.
  • GoWorkaBiti tegevjuht Kristjan Vanaselja.
  • Foto: Raul Mee
Töötajatega on lood aga keerulisemad. Sattusin lugema Päevalehe artiklit, milles kurdetakse, et inimesed kasutavat haiguslehti kurjasti – küll pohmelli, küll lihtsalt kehva tuju tõttu töölt puudumiseks. Kui töötaja kontorisse helistab ja niru tervist kurdab, on sellest võimalik vaid ühte järeldada: küllap pani öö otsa pidu ja lidub nüüd kempsu vahet, selge see, et niimoodi ei saa tööle ilmuda.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele