8 elulist küsimust ja vastust töölepingu nüansside kohta
Olulistele küsimustele töölepingu lõpetamise, eritingimuste, erakorralise ülesütlemise jm teemal vastab advokaadibüroo LEXTAL partner ja vandeadvokaat ning Äripäeva tööõiguse teabevara toimetaja Kristi Sild.
Töötajale on saadetud avaldus tähitud kirjaga töölepingu erakorralise ülesütlemise kohta TLS-i § 88 lg 1 kohaselt 30 novembril (k.a). Kolm päeva hiljem tuleb teade riigiportaalist, et nimetatud töötajale on avatud haigusleht täpselt samast kuupäevast. Sisuliselt tähendab see siis, et tema vabastamine on õigustühine. Kuidas edasi toimetada?
Lugejate küsimustele puhkusetasu ja riigipühadel töötamise tasu maksmise kohta vastavad Tööinspektsiooni nõustamisjurist Sandra Kuus ja peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.
Olen personalijuht ja ühtlasi töökeskkonnaspetsialist. Tahtsin tööinspektsiooni tööelu infosüsteemi iseteeninduse kaudu meie ettevõtte töökeskkonna riskianalüüsi üles laadida, aga sain teada, et mul ei olegi sellele süsteemile ligipääsu ja meie välismaalasest juhatuse liige ei saa ka sinna süsteemi sisse. Kuidas saan siis nüüd riskianalüüsi tööinspektsioonile esitada, nagu seadus nõuab?
Kas 1. märtsil jõustunud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused tähendavad muu hulgas seda, et seadus hakkas kehtima ka kõigile teenuseosutajatele ehk käsundisaajatele, töövõtjatele, maakleritele, agentidele jne?
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.