Kodukontor on on üks võimalusi täita tööülesandeid ka haiguslehe ajal. Foto: Veiko Tõkman
Töötaja küsis tööinspektsioonilt: “Pean viibima pikemalt haiguslehel. Praeguseks olen haiguslehel viibinud 45 päeva, kuid tunnen, et võiksin mingisuguseid tööülesandeid ikkagi täita, lihtsalt kodust. Kas mul on lubatud haiguslehe ajal töötamist jätkata?“
Töötaja haiguslehele jäämist takistab peamiselt hirm sissetuleku vähenemise ees. Lisaks rahalistele kaalutlustele tunneb enamik töötajaid vastutust oma meeskonna ees, soovides vältida olukorda, kus nende töökoormus langeb kolleegide õlgadele.
Seesam kindlustuse läbiviidud uuring näitab, et haigena tööl käivate inimeste osakaal on võrreldes pandeemiaperioodiga kahekordistunud. Kui 2021. aasta uuringus kinnitas haigena tööl käimist veerand vastanutest, siis tänavu tunnistas iga teine vastaja, et tema haigusnähtudega koju ei jää.
Sagedamini kui peaks, toob töötaja pikaajaline haigus kaasa tööelust kõrvale jäämise ja töövõimetuse määramise. Tööandja saab seda ennetada, kirjutas Äripäevas Tartu Tervishoiukõrgkooli rektor Ulla Preeden .
Tööandjatel on puhkuste ajakavad valmis tehtud ja töötajatel on teada, millal nad puhkavad. Puhkuste aeg ei ole enam mägede taga, seetõttu on just paras aeg küsida, mis saab siis, kui töötaja puhkuse ajal haigestub?
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.