Töö inimestega on pingeline ja emotsionaalne. Arengukonverents aitas piirid paika seada nii, et läbipõlemise asemel toimuks areng.

- Piiride paikasaamisel olid abiks nii koolitajad-superviisorid kui ka “pinginaabrid”.
- Foto: Andras Kralla
Möödunud reedel oli Tallinna Keskkonnahariduskeskus tulvil inimesi, kellele läheb korda iseenda või oma töötajate areng ja kes otsisid vastust küsimusele, kuidas neile saab kõige selle juures appi tulla supervisioon – tööalane süsteemne nõustamisprotsess, mille fookuses on inimese, tema tööalaste ülesannete ja tööandja vastastikune mõju ning koostoime.
Osalema olid oodatud kõik, kelle töös tuleb ette suurt suhtlemist, alates personali- ja projektijuhtidest kuni müügi- ja teenindusprofideni. Konverentsi programm valmis koostöös Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühinguga.
Siin on mõningad mõtted, mis konverentsil kõlama jäid:
• muutused algavad siis, kui üks inimene julgeb teha esimese sammu, näidates, et asjad võivad olla ka teisiti;
• inimesed ei pruugi mäletada, mida sa ütlesid või tegid, aga nad mäletavad alati, kuidas sa neid tundma panid;
• mõtteviis „ma ei ole kõige targem inimene ruumis“ avardab piire.
Juhtidele kinkis konverentsipäev kolm abiküsimust, millega saab töötaja piire kombata ja aidata neid ületada.
1. Milline piir või takistus takistab sul hetkel oma parimat panust andmast?
2. Mis sulle selle piiri puhul kasu on andnud? Miks see on seni olemas olnud?
3. Kui sa nihutaksid seda natuke, mis muutuks?
Konverentsil kuuldud kogemuslood piiridest tekitasid kuulajates äratundmist. Näiteks arusaamine, et organisatsioonis muudatuste tegemine nõuab juhilt meeletult lisaressurssi, sest vahel polegi muud teha kui rääkida ja arutada, kuigi endale tundub, et seda on juba lõpmatult kaua tehtud. Samuti taipamine, et eelkõige tuleb õppida enda soove ja piire selgelt väljendama, sest keegi teine seda sinu eest ei tee.
Osalejate keskmine hinnang arengukonverentsi „Piirid paika!“ programmile oli 5-palli süsteemis 4,5 ja korraldusele 4,8. Eelkõige tõsteti tunnustusena esile programmi sisu, vaheldusrikkust ja struktureeritust.
Vaata kindlasti üle ka fotograaf Andras Kralla meeleolukas fotogalerii!

160 fotot
- Arengukonverents "PIIRID PAIKA 2025" Tallinna Loomaaia konverentsikeskuses. Foto: Andras Kralla
- Foto: Andras Kralla
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!