Viimase viie aasta jooksul on töökeskkonda enim mõjutanud uute põlvkondade aktiivsem osalus tööjõuturul ja koroonapandeemia. On tulnud leida uusi juhtimisviise ja populaarseks on saanud coach’iv juhtimisstiil.
- Eike Tõnismäe, lahenduskeskne coach.
Tööturul osalevad praegu aktiivselt Z- ja Y-generatsioon, kes on praegune 20- ja 30-aastaste põlvkond. Nad on ka infoajastu IT-süsteemide loojad ja tarbijad. Nende jaoks on oluline tähenduslik töö, võimalusterohkus, olla terve, õnnelik ja tasakaalus. Kindlasti jagavad ajaga kaasaskäivad eelnevad põlvkonnad, X-põlvkond ja beebibuumerid samu väärtuseid, kuid nende uskumuste süsteemis on samal ajal sügavalt ka oma põlvkonna tõekspidamised: töö enne kui tervis, finantsvabadus ja saavutusvajadus. Just need väärtused on toonud neile edu ja võimaldanud arengut. Kindlasti ei ole piirid põlvkondade vahel väga jäigad, kuid samas on need muutused väga ilmsed.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.