Eriolukord sai selle nädalaga läbi. Tarkvaralahendusi pakkuva ettevõtte Iglu personalijuht Annekatrin Rattiste ütleb, et kui ükskord tagasi kontorisse saab, siis esimesed nädalad saavad kindlasti nii otseselt kui ka kaudselt magusad olema, sest töötajad igatsevad omavahelist suhtlust, spontaanseid arutelusid ja meeskonnaliikmete nägemist.
Annekatrin Rattiste räägib, et kuna ettevõte on tööaja ja -koha suhtes väga paindlik, on kodukontorid Iglus tavapärase töökorralduse osa. „Kodukontori võimalust kasutatakse muidugi erinevalt – on neid, kes töötavad töönädalast enamiku ajast kodukontoris, ja neid, kes eelistavad nautida kontorielu ja töötavad kodus üksnes hädavajadusel. Praeguse eriolukorra ajal oleme peaaegu kõik kodukontorites enda töörütmi leidnud, vaid üksikud inimesed on omal soovil töötamise kohaks valinud kontori.ˮ
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olukorda, mis märtsikuus tekkis, ei osanud keegi meist ette näha ja kõigil tuli kiiresti kohaneda muutunud oludega. Apranga personalijuht Helena Laus ütleb, et nüüd tagasi vaadates saab öelda, et see 1,5 kuud ja praegune kriisist väljumine on olnud meeskonna jaoks sujuv. Võti oli heas sisekommunikatsioonis, meeskonnatöös ja tegevusplaanis.
Scoro personalijuht Annika Albert ütleb, et töötajate kriisiolukorra tagasiside saamiseks on ajakohastatud küsimustikku, mida varem tehti kaks korda aastas. „Kutsusime inimesi kriisiolukorra võtmes üles oma mõtteid ja ettepanekuid jagama ning saime mitmeid häid ideid, millega edasi töötada ja mida arvesse võtta. Teadmine, et oleme selles olukorras koos ja iga inimese panus on väärtuslik, on praegu eriti oluline,ˮ ütleb Annika Albert.
Nortali personalijuht Kadi Tamkõrv ütleb, et märkimisväärne osa töötajatest soovib pikemas tulevikus kodukontori osakaalu kindlasti suurendada. Seetõttu on nad oma ettevõttes juba hakanud üle vaatama praegusi personaliprotsesse, juhte arendatakse virtuaalsete meeskondadega töötama ning mõtestatakse uuesti ja teistel alustel lahti pakutav töötajakogemus.
Tallinki personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees ütles, et pärast eriolukorra lõppu tavapärasele töörežiimile tõusevad tõenäoliselt esile arutelud, kas viiepäevane kontorinädal on vajalik ja kuidas bioloogilised ohutegurid mõjutavad meie töökeskkonda.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.