Autor: Laura Saks • 27. august 2024

Läbipõlenud töötaja andis sotsiaalkindlustusameti kohtusse

Sotsiaalkindlustusameti endine töötaja võitles endale kohtu kaudu välja ligi 10 000 eurot seoses sellega, et ta põles tööl läbi. Kohtuasjas vaieldud detailid ja saadud õppetunnid peaksid äratama kõikide juhtide ja ettevõtjate tähelepanu.
Sotsiaalkindlustusameti personali- ja haldusosakonna juhataja Annika Kaseoru sõnul on psühhosotsiaalsed ohutegurid oluline teema eriti pärast koroonapandeemiat ning laialdast kaugtöö võimalust. (Pilt on illustratiivne.)
Foto: Pixabay

Enne veel, kui lähme sotsiaalkindlustusametis juhtunu juurde, kujutame ette kaht väga erinevat töötajat: Madis ja Maris.

Madis laob iga tööpäev tänavakive. Füüsiline töö mõjub Madise kätele, õlgadele, seljale. Tema töövõime väheneb ja see on selgelt tingitud raskest füüsilisest tööst.

Maris töötab kodukontoris. Ta teeb oma tööasjad kenasti ära, kuigi mõni asi võib laekuda pärast tähtaega. Ühel hetkel Maris enam ei jaksa ja võtab haiguslehe. Arstid selgitavad välja, et Maris on läbi põlenud ja langenud depressiooni. Kuidas nüüd aga välja selgitada, kas tegemist on tööga seotud haigestumisega või mõjutas Marise vaimset tervist miski muu?

Näib, et see on järjest olulisem küsimus, sest vaimse tervise kutsehaigused on kohal. Need lisati kutsehaiguste loetellu eelmisel aastal. Tööstressi, töökiusu, liigset koormust jms nimetatakse psühhosotsiaalseteks ohuteguriteks.

Veel enne seadusemuudatust jõudis kohtusse sotsiaalkindlustusameti juhtum, kus töötaja oli ülekoormatud ja põles läbi.

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456